Apraksts

Attīstoties zinātnei un izpratnei par dabas likumiem, cilvēks ir apguvis dabisko pirmsākumu interpretācijas mākslu, kas savukārt vides pilnveidošanas nolūkos "ļauj" jaunradīt dabīgos procesus imitējošus "mākslīgus" objektus. "Parametriskais ledājs" idejiski ietver divus pretnostatījumus: "ledus" kā dabiskuma, pirmatnīguma, patiesuma izteiksmes līdzeklis un "parametrika" kā cilvēka interpretācijas, algoritmiskas domāšanas, likumsakarību un kārtības simbols. Paviljons ir vides instalācija, kas sevī apvieno scenogrāfiju, gaismu, video, mūziku un zinātni. Ar datorģenerētu formu, digitālu animāciju, organisko polimērmateriālu, skaņas ierakstu un mākslīgo apgaismojumu tiek atveidoti dabas procesi.

 

Autors: Didzis Jaunzems

Komanda: I Did It (producenti, skaņas instalācija), BANG! (gaismas instalācija), RJKUzbūve, Hansa Film Services (nesošā konstrukcija), Roberts Rubīns (atveda FADIdeju no Islandes)

 

Pasūtītājs: Rīgas domes izglītības, kultūras un sporta departaments

Žūrijas komentārs

  • "Pārdomāti strukturēta un vizuāli atraktīva vides instalācija, veiksmīga sinerģija starp dažādām nozarēm (scenogrāfiju, gaismu, video, mūziku un zinātni)."

    Inese Baranovska (Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja vadītāja)