Apraksts

"Ģimenes soma" ir unikāls produkts ģimenēm ar bērniem, kas muzeja apmeklējumu padara par piedzīvojumu, izglīto un veicina sarunas par mākslu. Komplektu veido soma un seši, taktīli ar muzeja ekspozīciju saistīti uzdevumi. Radošais izaicinājums – ievērojot muzeja stila vadlīnijas, radīt bērniem pievilcīgu, funkcionālu un saprotamu uzdevumu komplektu. Somu var nēsāt gan kā mugursomu, gan kā pleca somu. Tika rasti jauni risinājumi drukas un materiālu kombinēšanā. Darbā izmantota ofseta, plastikāta un 3D UV lakas druka, iesiešana, lāzergravēšana, sietspiede uz koka un auduma, dobspiede, somas prototipa konstruēšana, šūšana. Soma pieejama bez maksas un ir sasniegusi lielu popularitāti sociālajos tīklos un apmeklētāju lokā.

 

Autors: biedrība "Droši un koši"

Komanda: Kristīne Morozova, biedrība “Droši un koši” (ideja, projekta vadība, satura izstrāde); Baiba Grīnberga, LNMM (ideja, projekta vadība, satura izstrāde); Beāte Dronka, Purpurs (dizaina izstrāde, tehniskā realizācija); Ilze Apsīte, SIA “Ducis Variations" (somu šūšana)

 
Pasūtītājs: Latvijas Nacionālais mākslas muzejs
 

Žūrijas komentārs

  • "Pārdomāta iespēja ģimenei ar bērniem lieti pavadīt laiku muzejā – vietā, kas mazajam mākslas darba vērotājam tradicionāli tiek uzskatīta par relatīvi garlaicīgu. Nodrošina ne tikai ekspozīciju satura izziņu, bet arī ģimenes locekļu savstarpēju komunikāciju un pieaugušo tālākizglītību – trīskāršs labums."

    Barbara Ābele (Dizaina vizionāre. Latvijas Mākslas akadēmijas asociētā profesore)